Hírek

<<< Vissza

2018.05.02

AutóMánia: vásárosdombói a nyertes csapat

2018. április 27-én került megrendezésre az AutóMánia járműtechnikai szakmaismereti verseny döntője. A döntőn a 10 legjobb csapat versenyzett. A döntős diákok jutalma a kecskeméti autógyár látogatása.

Első alkalommal szervezte a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara az AutóMánia versenyt a baranyai általános iskolák pályaválasztás előtt álló diákjai részére. Az AutóMániára beérkező totók száma kiemelkedően magas volt. A második fordulóba 43 csapat jutott tovább, akik egy járműjavítással foglalkozó céget, autószalont látogatottak meg. A döntőben a tíz legjobbnak értékelt csapat került, ahol a közreműködő cégek, iskolák által biztosított állomásokon oldottak meg feladatokat. A Versendi Általános Iskola diákjai betegség miatt nem tudtak részt venni a versenyen. A BMW fanok csapat (Vásárosdombói Általános Iskola) távolsági busz kimaradása miatt késett. A csapat tagjainak ebédidő alatt lehetőségük nyílt a kimaradt állomások teljesítésére. Mindenki meglepetésére ők lettek az első helyezettek! A versenyre mindvégig jellemző volt a nagy küzdelem, az eredmények szorosak voltak még a végereménynél is! Második helyezett a Beremendi Általános Iskola KORMÁNYzók csapata, a harmadik helyezett a szigetvári Dél-Zselicz Tinódi Lantos Sebestyén Általános Iskola Hengerfejek csapata lett.

Helyezés Csapat Iskola Felkészítő tanár
1 BMW fanok Vásárosdombói Általános Iskola és AMI Pál Gyöngyvér
2 KORMÁNYzók Beremendi Általános Iskola és Alapfokú Iskola Gősi László
3 Hengerfejek Szigetvári Dél-Zselicz Tinódi Lantos Sebestyén Általános Iskola Vucskics Anett
4 Bad Boys Egyházasharaszti Körzeti Általános Iskola Borbándiné Szőcs Zsuzsanna
5 TehetségesAmatőrők Pécsi Bártfa Utcai Általános Iskola Knoch Tiborné
6 A 3 SZAKI Gödrei Körzeti Általános Iskola Renner Eszter
7 HETÉNYI RALLY TEAM Hosszúhetényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Nagyné Gombár Teréz
8 ANK SZERELŐI Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti iskola 2. Sz. Általános Iskola Berki Timea
9 A gumi kopjon, ne a lelked! Pécsi Református Kollégium Csikesz Sándor Általános Iskola Drávafok Gáspár Katalin
10 Hellboys Versendi Általános Iskola Németh Annamária

A csapatoknak és a felkészítő tanároknak gratulálunk az elért eredményekhez!

A döntőn az

• AutóCity Zrt.
  • Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zrt.
  • SUZI-CAR Kft. és a
  • Tracker Autójavító Kft. állomásain oldották meg a diákok a feladatokat.

A döntőbe kerülő csapatokat a versenyt támogató cégek (AutóCity Zrt., Autósziget Kft., Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zrt., MAN Kamion Kft., Penthe Autóház Kft., Schneider Autóház Kft., SUZI-CAR Kft., Tracker Autójavító Kft.) ajándékaival, valamint a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara által a kecskeméti Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. látogatásával jutalmazták meg. A kirándulásra június 4-én fog sor kerülni.

Ezúton is köszönjük a cégek közreműködését, ajándékait!

Képek a döntőről

Képek az eredményhirdetésről

HÍREK
Informatika és a hagyományos szakmák találkozása
A XXI. században a tradicionális szakmákat újra kell gondolnunk, méghozzá a digitális térbe helyezve.
tovább >>

Sikeresen zárult a pályaválasztási tábor
A 2018. júniusának utolsó hetében került megrendezésre a Fedezd fel Önmagad! pályaválasztási tábor. A táborban különböző szakterületeket érintő programokon és üzemlátogatásokon vettek részt a 6-7. osztályos gyerekek, akik életre szóló tapasztalatokat és élményeket szereztek a héten.
tovább >>

Hétfőn kezdődik a Fedezd fel Önmagad! tábor
Hétfőn kezdődik a Fedezd fel Önmagad! pályaorientációs tábor. A tábor férőhelyei hamar beteltek, a gyerekek izgatottan várják a programokat.